Patriotismus

Ačkoli jsme údajně před rokem 1989 byli potravinově soběstační, dnes tomu tak bohužel zdaleka není. Velké množství potravin dovážíme, což v případě potravinové krize bude mít opravdu neblahé dopady na náš život.

Zemědělci dnes dostávají dotace (pokřivený to nástroj deformující trh) za to, že nechávají svá pole ležet ladem. Na našich polích roste ve velkém objemu řepka olejka namísto obilí. V horším případě tam vyrostla bohatá úroda solárních panelů.

Nedivme se proto, že se i velcí výrobci potravin, průmyslové podniky, sklárny, oděvní průmysl, cukrovary a jiné podniky dostaly na samé existenční dno. Ale ruku na srdce, kolik z nás skutečně preferuje české výrobky před těmi zahraničními?

Přitom jakou radost vám přinese fakt, že jste vědomě svým nákupem podpořili spoluobčany. A co teprve když k vámi zakoupenému výrobku obdržíte například takovýto krásný průvodní dopis (zde).

V poslední době ale cítím změnu k lepšímu. Narůstá počet stavení, u kterých dnes vidíme hospodářská zvířata a zemědělské stroje. Pozoruji i vzestup farmaření a drobného podnikání. Stovky lidí se opět vrací ke svým kořenům a to je, podle mého názoru, opravdu pozitivní zpráva.

Patriot je hrdý na svou zem.

Patriotem může být každý z nás.

Sdílejte tuto stránku, vyberte si platformu!